COST – EUROPOS BENDRADARBIAVIMO MOKSLINIŲ IR TECHNINIŲ TYRIMŲ SRITYJE PROGRAMA (EUROPEAN COOPERATION IN THE FIELD OF SCIENTIFIC AND TECHNICAL RESEARCH).
Komparatyvistinių kultūros tyrimų skyriaus ir Šiuolaikinės filosofijos skyriaus mokslininkai vykdo Europos bendradarbiavimo mokslinių ir techninių tyrimų srityje (European Cooperation in the field of Scientific and Technical Research) programos projektą.
COST veiklos Nr. CA16213, pavadinimas „Naujas Rytų Europos disidentinės kultūros tyrimo etapas“ (New Exploratory Phase in Research on East European Cultures of Dissent Action)
Lietuvos atstovas veiklos valdymo komitete – vyresn. m. d. dr. Odeta Žukauskienė
Atstovo pavaduotoja – vyresn. m. d. dr. Žilvinė Gaižutytė-Filipavičienė
Projekto dalyvė – vyresn. m. d. dr. Basia Nikiforova
Projekto trukmė: 2017–2021
Projekto tinklapis: https://nep4dissent.eu/
LIETUVOS–BALTARUSIJOS DVIŠALIO BENDRADARBIAVIMO MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ SRITYJE PROGRAMA
Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslininkų (bendradarbiaujant su Baltarusijos mokslininkais) 2012–2014 m. vykdė Lietuvos–Baltarusijos dvišalio bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos finansuotą projektą.
Projekto pavadinimas: „Baltarusijos–Lietuvos pasienio istorinis-kultūrinis paveldas: tarp Minsko ir Vilniaus“ (TAP-LB-12-001). Lietuvos–Baltarusijos dvišalio bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos dvišalės komisijos 2012 m. lapkričio 29 d. sprendimu projektui buvo paskirtas finansavimas.
Projekto trukmė: 2013 m. sausis–2014 m. gruodis.
Projekto vadovė: Basia Nikiforova, humanitarinių mokslų (filosofijos) daktarė.
Projektui realizuoti buvo suburti mokslininkai iš Lietuvos kultūros tyrimų instituto ir Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos Baltarusijos kultūros, kalbos ir literatūros tyrimų centro, o projekto tema suteikė galimybę abiem projekto šalims-narėms atlikti tarpdisciplininius mokslinius tyrimus, kuriuose dalyvavo menotyrininkai, kultūrologai, etnologai, kalbininkai ir filosofai. Lietuvos kultūros tyrimų instituto dalyviai:
Jolanta Širkaitė, humanitarinių mokslų (menotyra) daktarė,
Regimanta Stankevičienė, humanitarinių mokslų (menotyra) daktarė,
Henryka Ilgevič, humanitarinių mokslų (istorijos) habilituota daktarė,
Romualdas Juzefovičius, humanitarinių mokslų (istorijos) daktaras,
Nastazija Keršytė, humanitarinių mokslų (istorijos) daktarė,
Aistė Paliušytė, humanitarinių mokslų (menotyra) daktarė,
Rolandas Kregždys, humanitarinių mokslų (filologijos) daktaras.
Per ataskaitinį projekto laikotarpį (2013 m. sausis–2014 m. gruodis) buvo atlikti tokie darbai:
1. Lietuvos mokslininkai buvo išvykę į Baltarusiją tirti kultūros paveldo objektus, juos ištyrė, aprašė ir pristatė akademinei bendruomenei.
2. Minske 2013 m. rugsėjo 26–28 d. įvyko tarptautinis mokslinis projekto dalyvių seminaras „Baltarusijos–Lietuvos pasienio istorinis-kultūrinis paveldas / Историко-культурное наследие белорусско-литовского пограничья", kuriame penki Lietuvos mokslininkai perskaitė mokslinius pranešimus tiriama tematika.
3. 2014 m. gegužės 21–23 d. Vilniuje, surengta projekto baigiamoji tarptautinė mokslinė konferencija „Baltarusijos-Lietuvos pasienio istorinis-kultūrinis paveldas: tarp Minsko ir Vilniaus”. Šioje konferencijoje buvo perskaityta keturiolika mokslinių pranešimų: iš jų penkis pranešimus perskaitė kaimyninės Baltarusijos mokslininkai, o devynis pristatė Lietuvos mokslininkai.
4. Projekto rezultatai: pagal atliktus mokslinius tyrimus ir tarptautinėje konferencijoje aptartą mokslinę tyrimo medžiagą sudaryta ir Vilniuje išleista mokslinių straipsnių knyga Tarp Vilniaus ir Minsko: Lietuvos–Baltarusijos pasienio istorinis-kultūrinis paveldas (sudarytoja B. Nikiforova), kurios pristatymas numatomas 2015 m. pradžioje.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |