2020-2022 m. Lietuvos kultūros tyrimų institutas vykdo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „G. Simondono technikos filosofija“, finansuojamą pagal priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K 712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“, dotacijos sutartis 2020-09-01, Nr. DOTSUT-113 (09.3.3-LMT-K 712-19-0178).
Projekto vykdytojas – Lietuvos kultūros tyrimų institutas
Podoktorantūros stažuotės vadovas – dr. Audronė Žukauskaitė
Podoktorantūros stažuotojas – mokslo darbuotojas dr. Tomas Nemunas Mickevičius
Projekto santrauka.
Stažuotės metu bus tyrinėjama aktualėjanti XX a. prancūzų filosofo Gilberto Simondono technikos filosofija, ją kontekstualizuojant giminingų filosofinių teorijų ir šiuolaikinės informacinės visuomenės filosofinės refleksijos kontekstuose. Pirmiausia bus nagrinėjamos ir relevantiškų (pvz. Martino Heideggerio, Bernardo Stieglerio ir kitų) teorijų lauke kontekstualizuojamos pagrindinės Simondono technikos filosofijos detalės kaip technikos evoliucijos samprata, technikos ir kultūros ryšio aptarimas, hilemorfinės supratimo struktūros kritika ir pan. Antra, bus tyrinėjama Simondono kibernetikos mokslo refleksija, kontekstualizuojant ją šiuolaikinės informacinės visuomenės technologinių reiškinių tyrimuose. Tikimasi, kad kibernetikos mokslo tyrimai pasitarnaus, kaip istorinis kontekstas, formuojant pagrindą filosofiniam šiuolaikinės besirandančios technomokslinės situacijos su tokiais reiškiniais kaip dirbtinis intelektas, apmąstymui.
2017-2019 m. Lietuvos kultūros tyrimų institutas vykdo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Kinas ir Baltijos šalių visuomenės sovietmečiu: ideologija, kasdienybė, atmintis“, finansuojamą pagal priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K 712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“, dotacijos sutartis 2017-11-28, Nr. DOTSUT-126 (09.3.3-LMT-K 712-02-0002).
Projekto vykdytojas – Lietuvos kultūros tyrimų institutas
Podoktorantūros stažuotės vadovas – dr. Violeta Davoliūtė
Podoktorantūros stažuotoja – mokslo darbuotoja, dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė
Projekto santrauka.
Kinas ir Baltijos šalių visuomenės sovietmečiu: ideologija, kasdienybė, atmintis – tai tarpdalykinis, lyginamasis mokslinis tyrimas, kuriuo siekiama išanalizuoti, kokį vaidmenį kinas atliko sovietmečiu Baltijos šalyse (Latvijos, Estijos ir Lietuvos) 1944-1970 metais. Tai daroma tiriant kinofikacijos procesą – rodymo vietų (kilnojamas kinas, kino teatrai) didinimą ir filmų sklaidą (rodomi filmai, kino programa, repertuaras). Tyrimu bus aktualizuoti iki šiol netyrinėti Baltijos šalių, Sovietų Sąjungos kultūros ir kino istorijos raidos etapai, didžiausią dėmesį skiriant socialinei kino istorijai, nūnai priskiriamai Naujosios kino istorijos krypčiai.
Projektas vykdomas duomenis renkant Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos archyvuose ir institucijose, teorinės žinios bus gilinamos Utrechto universitete, o gauti tyrimo rezultatai studijos straipsnių, pranešimų pavidalu bus pristatyti nacionalinei ir tarptautinei bendrijai.
Projektu siekiama aktualinti tarpdalykinius, lyginamuosius kultūros ir kino tyrimus, skirtus Lietuvos ir kitoms Baltijos šalims. Tikimąsi, kad šio projekto metu gauti rezultatai prisidės prie tokio pobūdžio tyrimų problemų sprendimo ir metodologinių įrankių paieškos, išplės kitų mokslo sričių taikomumą menotyroje ir istorijoje, demonstruos Europos humanitarinių mokslų plėtrą, taikant vakarietišką teorinę patirtį Baltijos šalių kultūros, kino istorijai, sudarys pagrindą vystyti panašaus pobūdžio tyrimus jauniems ir daugiau patyrusiems mokslininkams Lietuvoje ir kitose šalyse.
Adresas: Saltoniškių g. 58,
LT-08105, Vilnius
Į. k. 111961791
Tel./faks. +370 5 275 1898
El. paštas: LKTI@LKTI.LT
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |