Atgal

Parodos knygos – studijos Borisas Schatzas: gyvenimo ir kūrybos dokumentacija, katalogo leidyba

Projektas skirtas ištirti Lietuvoje gimusio Izraelyje nusipelnusio skulptoriaus ir pedagogo veiklą bei kūrybinį kelią ir parengti moklso studiją bei būsimos dailės parodos katalogą. Vykdant projektą buvo vykta į komandiruotę Izraelyje, ieškota vaizdinės medžiagos  Izraelio muziejuje Jeruzalėje, Tel Avivo dailės muziejuje, Schatzo namuose, dokumentinės medžiagos – Izraelio muziejaus Jeruzalėje Dokumnetacijos skyriuje ir Schatzo namuose. Studijuota bibliorafija, atrinkti kūriniai, įgytos nuotraukos iliustracijoms. Antrajame etape parengtas būsimos parodos katalogas, parengta studija apie Schatzo gyvenimą, kūrybą ir pedagoginę veiklą, jos tekstai išversti į anglų kalbą.

Rezultatas: publikuota dvikalbė parodos knyga – Širkaitė, Jolanta. Boris Schatz, „Izraelio meno tėvas“ iš Varnių / Boris Schatz, „The Father of Israeli Art” from Varniai, Vilnius: LKTI, 2020, 104 p.

Studiją sudaro dokumentinėmis nuotraukomis iliustruotas straipsnis „Pažinti Schatzą“ ir parodos katalogo dalis su kūrinių aprašymais. Jos tikslas dvejopas: pristatyti mažai pažintą Schatzą Lietuvai ir pristatyti Schatzo Lietuvą Izraeliui.  Schatzas pristatomas ne tik kaip žydiškųjų temų gaivintojas mene ir pirmųjų dailės mokyklų įkūrėjas Bulgarijoje ir Izraelyje, bet ir kaip kaip asmenybė. Izraelyje beveik niekas nežinoma apie jo gyvenimą Lietuvoje, o Lietuvoje ji labai aktuali ne tik sužinant įdomius jo biografijos faktus, bet ir bandant įsijausti į dailininko pasaulėjautą, ir pažinti toli siekusius jo idealistinius tikslus, kuriuos, remiant pasaulio sionistams ir bendražygiams, pavyko įgyvendinti, bet sunkiai sekėsi išlaikyti. Schatzo biografijos, jo kūrybos ir siužetų pristatymą lydi komentarai, kai kurie patikslinimai bei papildymai.

https://www.lkti.lt/boris-schatz-izraelio-meno-tevas-is-varniu/