Atgal

LKTI pareiškimas dėl karo veiksmų Ukrainoje

2022-03-01

Lietuvos kultūros tyrimų institutas bei instituto mokslininkų bendruomenė griežtai smerkia šių metų vasario 24 d. Rusijos Federacijos pradėtą karinę invaziją Ukrainoje bei Rusijos karinių pajėgų vykdomus karo nusikaltimus. Baisiausią košmarą pranokstantys agresoriaus žiaurumai – beatodairiškas taikių miestų bombardavimas, šaltakraujiškos civilių gyventojų žudynės, grasinimai panaudoti branduolinį ginklą prieš Ukrainą ir ją remiantį pasaulį neturi precedento naujausioje Europos istorijoje ir sunkiai leidžia patikėti, kad visa tai vyksta dvidešimt pirmajame amžiuje. Žavimės herojišku Ukrainos karių ir visų mums broliškos šalies gyventojų ryžtu ginti ne tik savo šalies laisvę ir nepriklausomybę, bet ir visą Vakarų civilizaciją, pačią Europos dvasią.

Niekuo nepagrįsta ir neišprovokuota Rusijos Federacijos karinė agresija Ukrainoje pažeidžia visas svarbiausias prigimtines žmogaus teises į gyvybę, laisvę ir saugumą bei Ukrainos teisę į suverenumą bei jos visuomenės teisę savarankiškai kurti savo valstybės ateitį.

Kreipiamės į visus geros valios žmones, taip pat ir į sąžiningus Rusijos Federacijos piliečius, prašydami nelikti abejingais vykdomų karinių veiksmų akivaizdoje, išreikšti nepritarimą Putino rėžimo vykdomai agresijai ir visais įmanomais būdais padėti bei palaikyti Ukrainos žmones šiuo sunkiu jų šaliai metu.