Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvos kultūros tyrimų institutas praneša, kad 2012 m. gegužės 18 dieną 11.00 valandą (Lietuvos kultūros tyrimų instituto salėje, Saltoniškių g. 58-216, Vilnius) Julius Vaitkevičius apgynė daktaro disertaciją tema „Qìsampratos sklaida kinų klasikinio periodo filosofijoje (konfucianizmo ir daoizmo teorijų lyginamoji analizė)“ (Filosofija 01H).
Institucija, kurioje parengta disertacija: Lietuvos kultūros tyrimų institutas
Mokslinis vadovas – prof., habil. dr. Antanas Andrijauskas, LKTI, humanitariniai mokslai, filosofija (01 H).
Disertacija ginama Lietuvos kultūros tyrimų instituto ir Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos mokslo krypties taryboje:
pirmininkas– prof., habil. dr. Bronislovas Genzelis, VDU, humanitariniai mokslai, filosofija (01 H)
nariai:
prof., habil. dr. Juozapas Algimantas Krikštopaitis – LKTI, humanitariniai mokslai, filosofija (01 H);
prof., dr. (hp) Tomas Sodeika – KTU, humanitariniai mokslai, filosofija (01 H);
doc., dr. Naglis Kardelis, VU, humanitariniai mokslai, filosofija (01 H);
dr. Odeta Žukauskienė, LKTI, humanitariniai mokslai, menotyra (03 H).
Oficialieji oponentai:
prof., habil. dr. Bronislavas Kuzmickas, MRU, humanitariniai mokslai, filosofija (01 H);
dr. Agnė Budriūnaitė, VDU, humanitariniai mokslai, filosofija (01 H).
Su disertacija galima susipažinti: Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo, Lietuvos kultūros tyrimų instituto bei Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose.
Anotacija
Disertacijoje tyrinėjama pamatinė kinų filosofijos kategorija qì, Lietuvoje žinoma kaip či, ki, chi arba tiesiog gyvybinė energija. Darbe qì kategorija interpretuojama kaip prado arba psichinė energija, o pagrindinis dėmesys sutelkiamas į ankstyvąjį klasikinį kinų filosofinės minties raidos tarpsnį nuo Kariaujančių Karalysčių zhàn guó laikotarpio iki Han dinastijos pabaigos (475 m. pr. Kr.− 220 m.). Autorius, gretindamas prado energiją su senovės graikų materijos ir energijos sampratomis, įvairiais lyginamojo požiūrio aspektais analizuoja qì energijos sklaidą pagrindiniuose klasikinio konfucianizmo ir daoizmo šalininkų tekstuose, išryškina jų požiūrių savitumus, panašumus ir skirtumus.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |